• Automobilové fólie
 • Automobilové fólie
 • Clear Plex
 • DEFEND
 • Nanosterile
 • Automobilové fólie
 • Automobilové fólie
 • Automobilové fólie
 • Automobilové fólie
 • Automobilové fólie
 • Automobilové fólie
Čo je NanoSterile

NANOSTERILE je nástrek ochrannej vrstvy nano častíc oxidu titaničitého (TiO2) a  striebra (Ag), ktoré sú schopné ničiť baktérie, víry, plesne, prach, zápach a chemické látky uvoľňované do prostredia.

Technológia bola vyvinutá v Japonsku a má viacero patentov. Biocídne účinky TiO2 výrazne zlepšujú ochranu zdravia človeka v danom prostredí (zároveň znižujú chorobnosť zamestnancov). TiO2 je látka vyskytujúca sa bežne v prírode, avšak jej účinnosť je tým vyššia, čím sú jej častice menšie (NANOSTERILE využíva častice rozmeru 2-3 nm, momentálne najmenšie častice ktoré sa podarilo na svete vyrobiť! Nanočastice striebra ovplyvňujú látkovú výmenu bunkového systému baktérií a potláčajú ich dýchanie. Na ľudské bunky pritom nepôsobia toxicky.

Odstraňovanie škodlivých organických chemických látok, vírov a plesní funguje na princípe fotokalytickej reakcie. Fotokatalýza je aktivovaná dopadom svetla na ošetrenú plochu, čím jej povrch začne silno oxidovať. Baktérie a víry, ktoré sa dostanú do styku s takto aktívnou plochou sú rozložené na CO2 a H2O. Antimikrobiálna účinnosť striebra nie je podmienená svetlom, čiže účinkuje aj v tme.

Na spustenie procesu fotokatalýzy nie je potrebné žiadne špeciálne žiarenie, úplne postačuje slnečné svetlo. Obrovskou výhodou je životnosť ochrannej vrstvy, ktorú garantujeme po dobu až 2 rokov. Týmto spôsobom na prírodnej báze čistí a dezinfikuje vaše prostredie neustále a bez použitia agresívnych chemických prostriedkov. Dezinfekčná účinnosť TiO2 je podľa štúdií až 2x vyššia ako účinnosť chlórových dezinfekčných prípravkov a 1,5x účinnejšia ako dezinfekcia ozónom.

NANOSTERILE je ideálne riešenie problematiky SBS (Sick Building Syndrome) - syndrómu chorých budov ktorý sa prejavuje širokou škálou zdravotných a psychických ťažkostí. Viac o SBS a priaznivých účinkoch NANOSTERILE sa dočítate tu...

Účinnosť NanoSterile

Odstraňovanie škodlivých organických chemických látok, vírov a plesní funguje na princípe fotokatalyckej reakcie. Fotokatalýza je aktivovaná dopadom svetla na ošetrenú plochu, čím jej povrch začne silno oxidovať. Baktérie a víry, ktoré sa dostanú do styku s takto aktívnou plochou sú rozložené na CO2 a H2O.

Na spustenie procesu fotokatalýzy nie je potrebné žiadne špeciálne žiarenie, úplne postačuje slnečné svetlo (vo svojom spektre obsahuje UV žiarenie). Obrovskou výhodou je životnosť ochrannej vrstvy, ktorú garantujeme po dobu 2 rokov. Týmto spôsobom na prírodnej báze čistí a dezinfikuje vaše prostredie neustále a bez použitia agresívnych chemických prostriedkov. Dezinfekčná účinnosť TiO2 je podľa štúdií až 2x vyššia ako účinnosť chlórových dezinfekčných prípravkov a 1,5x účinnejšia ako dezinfekcia ozónom.

Antibakteriálny účinok striebra je známy viac ako 3000 rokov. NANOSTERILE využíva okrem TiO2 nano častice striebra ako vysoko účinnú antibakteriálnu látku. Ióny striebra aktívne zasahujú do procesu tvorby a rastu baktérií. Zabraňujú deleniu buniek, blokujú bunkový metabolizmus a zabraňujú transportu výživných látok. Mnohé kmene vírov, baktérií, plesní alebo iných jednobunečných škodcov sú po styku s týmito iónmi usmrtené a neschopné mutovať.

  až 90% účinnosť v likvidácií baktérii a živých mikroorganizmov
  až 90% účinnosť v likvidácií vírov (chrípkové viry, H1N1, BSE...)
  až 90% účinnosť odstraňovania pachov (cigaretový dym, výfukové splodiny, voc)
  až 90% redukcia výskytu prchavých organických látok
  Zníženie rizika prenosu kontaktných nákaz až o 90%
  Zníženie výskytu alergénov až o 90%
  Likviduje plesne a zamedzuje tvorbu machu
  Výrazná redukcia výskytu častíc mikroprachu
  Ionizácia ovzdušia
  Zvýšená kvalita ovzdušia
  Priaznivé prostredie pre astmatikov a alergikov
  Samočistiace účinky, zníženie nákladov na upratovanie

TESTOVANÁ VZORKA ČAS TESTU TEST STANDARD ZNÍŽENIE PODIELU
Formaldehyde 24h - denné svetlo QB/T2761-2006 81%
Benzén 24h - denné svetlo QB/T2761-2006 82%
TVOC 24h - denné svetlo QB/T2761-2006 78%
Escherichia coli 24h - denné svetlo JIS Z2801-2000 90.43%
Staphylococcus aureus 24h - denné svetlo JIS Z2801-2000 99.82%
Klebsiella pneumoniae 24h - denné svetlo JIS Z2801-2000 91.67%

ANOSTERILE je vysoko účinná čistička vzduchu s minimálnymi nákladmi na prevádzku. Postačuje slnečné svetlo. Pridaním svetelných zdrojov s vyšším podielom UV žiarenia výrazne zvyšuje biocídnu a virocídnu účinnosť.

USEPA (U.S. Environmental Protection Agency - Agentúra pre ochranu životného prostredia, známa aj ako EPA) odporúča TiO2 ako prevenciu proti epidémii chrípky.

Kde aplikovať ?

Nemocnice, zdravotnícke zariadenia, laboratória Vozidlá a vozne hromadnej dopravy Kúpele, aquaparky a wellness centrá
Školy, úrady a inštitúcie Potravinársky priemysel Nákladné vozidlá (preprava potravín)
Obchodné centrá Hotely a penzióny Reštaurácie a kuchyne
Osobné automobily Nákupné vozíky Kancelárske priestory
Fittness centrá Domácnosti Aplikácia v exteriéry
Detské centrá Rehabilitačné centrá Domovy pre seniorov
Verejné toalety Fajčiarske priestory Sprchy

 

Aplikácia NANOSTERILE na vybavenie a nábytok v miestnosti

 • Baktericidné povrchy,  povrchy ošetrené funčným nano nástrekom NANOSTERILE budú neustále dezinfikované.
 • Výrazna redukcia rizika kontaktom prenášaných ochorení.
 • Odporúčame ošetriť miesta častého dotyku

Aplikácia NANOSTERILE na jednu stenu v miestnosti

 • Baktericidná stena,  ošetrené stena bude neustále dezinfikovaná
 • Čistička vzduchu,  ošetrená stena bude čistiť vzduch v miestnosti od baktérií, virov, prchavých organických látok a pachov. Ovzdušie bude taktiež ionizované a zníži sa podiel mikroprachu vo vzduchu.
 • Redukciou alergénov sa docieli lepšie prostredie pre alergikov a astmatikov.
 • Už jedna ošetrená stena dokáže znížiť riziko nákazy vzduchom prenášaných ochorení.

Aplikácia NANOSTERILE  na všetky steny v miestnosti

 • Baktericidné steny, ošetrené steny budú neustále dezinfikované.
 • Nástrek nahrádza potrebu premaľovania stien v zdravotníckych zariadeniach. 
 • Čistička vzduchu,  ošetrené steny budú čistiť vzduch v miestnosti od baktérií, virov, prchavých organických látok a pachov. Ovzdušie bude taktiež ionizované a zníži sa podiel mikroprachu vo vzduchu.
 • Redukciou alergénov sa docieli lepšie prostredie pre alergikov a astmatikov.
 • Výrazné zníženie rizika nákazy vzduchom prenášaných ochorení.
 • Vynikajúce riešenie pre ordinácie, čakárne, detské kútiky, školy...

Pre zaujímavosť uvádzame štúdiu z Arizonskej Univerzity o mikrobiologickej kontaminácii kancelárskeho prostredia, ktorá uvádza že pracovný stôl, klávesnica, myš a telefón mnohonásobne (telefón až 500x) prevyšujú množstvom baktérií na palec² záchodovú misu. Dôvod je jednoduchý, toalety sa agresívnou dezinfekčnou chémiou čistia viac krát denne, ale ako často dezinfikujete svoj telefón alebo klávesnicu? Biocídne účinky NANOSTERILE si nájdu uplatnenie aj tam kde to vôbec nečakáte...

Cena s DPH: 59,00 € (pri bežnom čistení interiéru auta, vysávanie, čistenie plastov a okien)

Často kladené otázky

Je TiO2 nebezpečné pre ľudí alebo zvieratá?

TiO2 vôbec nie je škodlivé pre ľudí ani domáce zvieratá. Dokonca sa používa ako zložka v niektorých zubných pastách.

Je cítiť zápach po aplikovaní NANOSTERILE?

Nie, žiaden zápach neostáva. Naopak po spustení fotokatalytickej reakcie sú odstraňované nežiadúce pachy.

Prečo má NANOSTERILE sterilizačné a antimikrobiálne účinky?

Väčšina mikróbov zomrie veľmi rýchlo už pri kontakte s povrchom ošetreným nástrekom NANOSTERILE. Okrem toho NANOSTERILE rozkladá toxíny z usmrtených mikróbov na neškodné pary.

Aké zápachy NANOSTERILE eliminuje?

Odstraňuje takmer všetky zápachy, či už tabakový zápach, zápachy z prchavých látok (formaldehyd...) až po rôzne pachy po domácich zvieratách...

Funguje to aj v chladnom prostredí?

Áno, zaručujeme 100% účinnosť aj v mraziakoch.

Odstráni NANOSTERILE cigaretový zápach a látky ako decht a nikotín, ktorý prenikol do textílií?

Áno, odstráni tieto nežiadúce látky z textílií a taktiež ďalších viac ako 400 známych karcinogénnych látok, ktoré cigaretový dym obsahuje.

Možno nano TiO2 aplikovať na koberce?

Áno, a so skvelými výsledkami! Koberce ošetrené Nano TiO2 budú odolávať nielen pachom a mastnote, ale aj škodcom, ako sú roztoče. Vynikajúca účinnosť ak máte domáce zvieratá.

Aký vpliv má NANOSTERILE na izbové rastliny?

Plochy ošetrené nástrekom zbavujú vzduch organických látok (etylén...) ktoré sú aj v ľudskom dychu alebo cigaretový dym. Tieto látky škodia rastlinám a tým pádom rýchlejšie stárnu a umierajú. Preto odporúčame aj do kvetinárstiev.

Pomôže NANOSTERILE astmatikom?

Áno ak sú príčinou astmy dráždivé látky v ovzduší (aldehydy z plastov, organické látky, roztoče, spóry...).

Nepoškodí nástrek farebný náter na stenách?

Po zaschnutí nástreku vznikne exktrémne tenký fotokalitycký film ktorý okrem funkcie čiastenia ovzdušia spevní podklad. Životnosť omietky/farby sa zvýši až 3x.

Máme problém s machom na škridlovej streche. Pomôže NANOSTERILE?

Po očistení strechy (fungicídny prípravok s vysokotlakovým čistením – wap) je možné aplikovať NANOSTERILE. Na povrchu škridle vznikne vrstva v ktorej sú uchytené častice TiO2 ktorý fotokatalycky bráni tvorbe machu. Zároveň takto ošetrená strecha čistí vonkajšie ovzdušie (výfukové splodiny...)

Je možné s NANOSTERILE znížiť chorobnosť napríklad v školách?

Laboratórne testy dokazujú že osvetlená plocha ošetrená s NANOSTERILE veľmi účinne likviduje baktérie a viry. Vďaka tomu sa dá znížiť chorobnosť nielen v predškolských a školských zariadeniach, ale aj v úradoch, bankách, sociálnych zariadeniach, hromadnej doprave...

Pohltí naozaj NANOSTERILE cigaretový zápach?

Áno a veľmi účinne. A nielen že odstráni zápach, ale na ošetrených plochách nemôže vzniknúť typická „zasmradenosť“ typická pre krčmy v ktorých sa fajčí...

Je možné aplikovať NANOSTERILE na steny ktoré vlhnú a tvorí sa na nich pleseň?

Áno, zaznamenali sme vynikajúce výsledky. Nástrek je možné použiť na sanáciu miestnosti od plesní.

 

Referencie

 

 

19.1.2015 | Testovanie účinnosti NANOSTERILE na kultivačnom médiu (nezávislé laboratórium)

Výsledky z testu účinnosti na kultivačnom médiu pri naočkovaní inokulom Aspergilus brasiliensis v množstve 10⁷ CFU.

 

11.12.2014 | Dopravný podnik v Budapešti

Aplikovanie nano častíc NANOSTERILE vo vozidle mestskej hromadnej dopravy v Budapešti. Týmto spôsobom je na prírodnej báze vozidlo neustále dezinfikované bez použitia chemických prostriedkov a tým sa docielilo zlepšenie kvality prostredia pre cestujúcich.

4.12.2014 | NSP Liptovský Mikuláš - interné oddelenie + sanitka

Aplikácia NANOSTERILE na internom oddelení NSP LM za účelom dosiahnutia vyššieho štandardu hygieny na oddelení a vozidla RZP. Dlhodobé testovanie účinnosti v zdravotníckych zariadeniach.

9.7.2014 | OSBD - Klientské centrum

V rámci skvalitnenia služieb pre klientov, OSBD ZA ako prvé na Slovensku využilo aktívne nano častice NANOSTERILE vo svojom zákazníckom centre. Hlavným prínosom je zlepšenie kvality ovzdušia a hygienického štandardu v priestore so zvýšeným počtom návštevníkov.